Haber

Trump, seçim müdahalesi davasını siyasi zulüm olarak nitelendirdi

Eski ABD Başkanı Donald Trump, 2020’de kaybettiği başkanlık seçimlerine müdahale etmekle suçlandığı davayı “siyasi bir rakibe yönelik zulüm” olarak nitelendirdi. Trump, “Bunun Amerika’da asla olmaması gerekiyordu.

2020’de kaybettiği başkanlık seçimlerine müdahale etmekle suçlandığı dava kapsamında ilk kez Washington DC’de hakim karşısına çıkan eski ABD Başkanı Donald Trump, Ronald’dan kişisel uçağına binmeden hemen önce açıklama yaptı. Reagon Washington Uluslararası Havalimanı New Jersey’e dönüyor. Yargılandığı günü “Amerika için çok üzücü bir gün” olarak nitelendiren Trump, “Yaşananlara baktığınız zaman bu, siyasi bir rakibe yönelik bir zulümdür. Bunun Amerika’da asla olmaması gerekirdi.” Trump, suçlandığı seçimlerde Biden’ın önünde olduğunu öne sürerek, “Yani yenemiyorsan kovuşturursun veya kovuşturursun. Amerika’da bunun olmasına izin veremeyiz!” terimleri kullandı.

Suçlamaları reddetti

Trump, 2020’de kaybettiği başkanlık seçimlerinin sonucuna müdahale etmekle suçlandığı Washington DC’deki mahkemede kendisine yöneltilen 4 suçlamayı da reddederek, 6 Ocak 2021’deki kongre baskınına odaklandı. tutuklanma talebinde bulunmadı, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Davanın bir sonraki duruşmasının 28 Ağustos’ta görüleceği açıklandı. Hakkındaki yargı sürecini daha önce “siyasi” olarak nitelendiren Trump, farklı davalar kapsamında son 4 ayda 3 kez hakim karşısına çıktı. . – WASHINGTON

haberadapazari.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu